Projekt FVE BOHEMILK, a.s.
Registrační číslo CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0004411
je spolufinancován Evropskou unií.
Společnost BOHEMILK, a.s. realizuje projekt s názvem „FVE BOHEMILK, a.s.“
Cílem projektu je snížit spotřebu elektrické energie dodávané ze sítě z tradičních zdrojů díky využití energie z obnovitelného zdroje, čímž dojde ke snížení dopadu podnikatelské činnosti na životní prostředí v podobě snížení produkce emisí CO2 při výrobě el. energie. Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny. Podrobnosti na: FVE BOHEMILK, a.s.
Projekt
FVE pro objekty ZVO a HVB – registrační číslo CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0004953
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny (bez akumulace) sloužící pro vlastní spotřebu žadatele. Za pomoci využití obnovitelných zdrojů dojde k optimalizaci zajištění elektrické energie pro podnikatelskou činnost. Podrobnosti na: FVE-NPO Moravia Lacto
Projekt
FVE Mlékárna Olešnice a.s., CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0004503
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je snížit spotřebu elektrické energie dodávané ze sítě z tradičních zdrojů díky využití energie z obnovitelného zdroje, čímž dojde ke snížení dopadu podnikatelské činnosti na životní prostředí v podobě snížení produkce emisí CO2 při výrobě el. energie. Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny sloužící pro vlastní spotřebu žadatele.
Projekt FVE Mlékárna Olešnice a.s. – sklad, CZ.31.3.0/0.0/0.0/22_001/0004502
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je snížit spotřebu elektrické energie dodávané ze sítě z tradičních zdrojů díky využití energie z obnovitelného zdroje, čímž dojde ke snížení dopadu podnikatelské činnosti na životní prostředí v podobě snížení produkce emisí CO2 při výrobě el. energie. Cílem projektu je instalace fotovoltaické elektrárny sloužící pro vlastní spotřebu žadatele.
Projekt: Modernizace skladování, balení a manipulace
je financován z rozpočtu České republiky, z Programu rozvoje venkova 2014-2020, v rámci Opatření 4 Investice do hmotného majetku, Podopatření 4.2 Podpora investic, které se týkají zpracování/uvádění na trh a/nebo vývoje zemědělských produktů, Operace 4.2.1 Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů.
Cílem operace je investice do zpracovatelského provozu vedoucí ke zvýšení přidané hodnoty zemědělských produktů.
Stručný popis a hlavní cíle a výsledky projektu:
Předmětem projektu je zvýšení efektivity systému skladování mléčných výrobků v Mlékárně Olešnice a.s.
Předmětem projektu je realizace výstavby nové budovy s chladícím prostorem vybavené novou technologií systému skladování. Nová budova bude koncipována jako přístavba ke stávající výrobní budově. Cílem instalace systému skladování je pak zejména modernizace současného systému skladování a optimalizace skladovací kapacity a skladovacích procesů.
Výsledkem projektu bude zvýšená efektivita výroby a zavedení a využití moderních technologií do systému skladování mléčných produktů. Hlavním přínosem projektu bude jednoznačně zvýšení konkurenceschopnosti společnosti na českém, případně i zahraničním trhu.
Předpokládané ukončení fyzické realizace projektu: 30. 6. 2023
Projekt: Inovace výroby funkčních mléčných nápojů
Hlavní cíl operace: Cílem je podpora inovací při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh
Společnost Moravia Lacto a.s. realizuje ve svém závodě v Jihlavě projekt s názvem „Inovace výroby funkčních mléčných výrobků“, jehož cílem je rozšíření sortimentu mléčných výrobků o funkční mléčný výrobek s využitím zahuštěné demineralizované syrovátky se zvýšeným obsahem syrovátkových bílkovin a obsahem významných nutrientů a se sníženým obsahem nežádoucích látek.
Projekt bude podpořen prostřednictvím Programu rozvoje venkova na období 2014 -2020, v rámci Opatření 16. Spolupráce, Podopatření 16.2 Podpora vývoje nových produktů, postupů a technologií, Operace 16.2.2 Podpora vývoje nových produktů, postupů a technologií při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh.
Výsledkem projektu bude inovovaná výroba funkčních mléčných produktů s lepšími nutričními, funkčními a užitnými vlastnostmi a s prodlouženou trvanlivostí. Nový výrobní postup zajistí inovaci procesu i u stávajících produktů, které díky inovovanému postupu výroby, inovovanému obalu, získají vyšší trvanlivost, atraktivnost a lepší užitné vlastnosti pro konzumenta.
Finálním výsledkem projektu budou nové mléčné výrobky s lepšími nutričními, funkčními a užitnými vlastnostmi a prodloužení trvanlivostí.
Místo realizace projektu: Moravia Lacto a.s., Jiráskova 2430/94, Jihlava
Zahájení projektu: duben 2016
Ukončení projektu: červen 2017
Projekt: Inovace výroby, porcování a balení sýrů
Cíl operace: Cílem je podpora inovací při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh
Společnost Moravia Lacto a.s. realizuje ve svém závodě v Jihlavě projekt s názvem „Inovace výroby, porcování a balení sýrů“, jehož cílem je inovace stávajících postupů a rozšíření sortimentu sýrového programu společnosti. Výsledkem projektu bude inovovaná výroba nového typu sýra s nízko dohřívanou sýřeninou, který se bude vyznačovat novými chuťovými, nutričními, funkčními vlastnostmi a prodlouženou trvanlivostí. Pro nový sýr i stávající sortiment sýrů dojde k zavedení nového způsobu balení a obalu. Sýry tak získají vyšší kvalitu a trvanlivost.
Na dosažení cílů projektu bude společnost Moravia Lacto a.s. spolupracovat s odborným subjektem, Výzkumným ústavem mlékárenským s.r.o.
Projekt bude podpořen prostřednictvím Programu rozvoje venkova na období 2014 -2020, v rámci Opatření 16 Spolupráce, Podopatření 16.2 Podpora vývoje nových produktů, postupů a technologií, Operace 16.2.2 Podpora vývoje nových produktů, postupů a technologií při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh.
Místo realizace projektu: Moravia Lacto a.s., Jiráskova 2430/94, Jihlava
Předpokládané fyzické ukončení projektu: březen 2020
Projekt: Instalace parního kotle (reg. číslo CZ.01.3.10/0.0/0.0/16_061/0012008)
Předmět projektu: Předmětem projektu je instalace nového středotlakého parního kotle o jmenovitém parním výkonu 8 t/hod. místo původních již demontovaných kotlů Slatina (K1 a K2).
Hlavním cílem bylo nahradit již nefunkční zastaralé kotle typu Slatina novým kotlem, který by měl vyšší účinnost a tím by došlo k úsporám energie a snížení emisí CO2 a NOx.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií z OP Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.
Projekt: Realizace energeticky úsporných opatření ve skladovacím prostoru společnosti Mlékárna Olešnice, rolnické mlékařské družstvo CZ.01.3.10/0.0/0.0/15_010/0002810
je spolufinancován Evropskou unií.
Projekt řeší stávající nevyhovující energetickou náročnost skladovacích prostor mléčných výrobků. V rámci projektu bude provedena venkovní izolace budovy, izolace stropu a oddělení prostoru mezi nakládacími můstky a vnitřním chlazeným prostorem.
Projekt: Vývoj a zavedení inovací do výroby másla a sýrů ve společnosti Mlékárna Olešnice, RMD
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem projektu je inovace výrobních postupů, postupů balení a technologických sestav ke zvýšení kvality a k prodloužení trvanlivosti sýrů a másla.
Projekt: Snížení energetické náročnosti výrobního objektu společnosti Mlékárna Olešnice, rolnické mlékařské družstvo CZ.01.3.10/0.0/0.0/15_010/0002810
je spolufinancován Evropskou unií.
Záměrem společnosti je komplexní řešení energetické náročnosti provozu firmy. Nyní plánuje zejména rekonstrukci kotelen, výměnu izolací a využití odpadního tepla, díky čemuž dojde ke snižování tepelných ztrát.
Projekt: Vývoj a inovace výroby sýrů v Mlékárně Olešnice, RMD
je spolufinancován Evropskou unií.
Cílem je podpora inovací při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh.
Stručný popis a hlavní cíle projektu: Předmětem projektu je vývoj nových receptur, výrobních postupů a technologií v oblasti pařených sýrů. Produktová inovace spočívá ve vývoji nového zrajícího pařeného sýru, který bude pro dané odvětví v regionu České republiky nový. Veškeré činnosti v rámci projektu směřují k rozšíření sortimentu mléčných výrobků Mlékárny Olešnice, RMD. Sýry budou mít charakteristické chuťové a texturní vlastnosti, prodlouženou trvanlivost a budou balené do praktických a uživatelsky přívětivých obalů.
V projektu budou navržena nová technologická zařízení, bude navržena a realizována výstavba nových a rekonstrukce potřebných stávajících výrobních prostor, budou instalovány a odzkoušeny sestavy technologických linek včetně balení a monitorování.
Výše uvedené inovace budou vycházet ze spolupráce s odborným subjektem, VÚM s.r.o. Praha, který disponuje potřebným zázemím a zkušenostmi ve vývoji a v inovacích výrobků, výrobních procesů a technologických sestav zařízení v mlékárenském oboru.
Předpokládané ukončení fyzické realizace projektu: 31. 5. 2020
Linka na formování sýru NIVA
Společnost BOHEMILK, a.s. ve svém provozu NIVA Dolní Přím realizuje projekt s názvem „Linka na formování sýru NIVA“. V rámci projektu bude provedena investice do mechanického zařízení určeného k plnění forem a solení do zrna po odkapu syrovátky.
Projekt je realizován prostřednictvím Programu rozvoje venkova 2014-2020 v rámci Opatření 4 Investice do hmotného majetku, Podopatření 4.2 Podpora investic, které se týkají zpracování/uvádění na trh a/nebo vývoje zemědělských produktů, Operace 4.2.1 Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů.
Dne: datum podpisu dohody
Název projektu: Linka na formování sýru NIVA
Cíl operace: Investice do zpracovatelského provozu vedoucí ke zvýšení přidané
hodnoty zemědělských produktů
2019 – realizace úsporných energetických opatření ve výrobním areálu společnosti BOHEMILK, a.s.
Společnost BOHEMILK, a.s. realizuje projekt s názvem „2019 – realizace úsporných energetických opatření ve výrobním areálu společnosti BOHEMILK, a.s.“. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Dne: 4. 6. 2019
Název projektu: 2019 – REALIZACE ÚSPORNÝCH ENERGETICKÝCH OPATŘENÍ VE VÝROBNÍM AREÁLU SPOLEČNOSTI BOHEMILK, A.S.
Cílem projektu jsou energetické úspory, maximální využití dostupných technologií při aplikaci technického řešení při rekonstrukcích a úpravách základních prostředků a budov a snížení energetické náročnosti výroby.